
Mbo opleiding Commercieel Toeristisch Management (CTM) is de weg naar een leidinggevende functie in het toerisme.
Voor een manager in de reisbranche is elke dag een wereldreis. De mbo opleiding CTM is de weg naar een leidinggevende functie in het toerisme.
Na het vmbo kun je in slechts twee jaar je mbo4-diploma behalen. Je beschikt dan over de kwalificatie Manager Verkoop Reizen (crebocode: 94100) op niveau 4 (het MTRO-diploma).
Heb je een havo- of mbo-diploma? Dan kun je zelfs in één jaar je mbo4-diploma behalen met een intensief fasttrackprogramma. Deze snelle formule van Tio is bedoeld voor studenten die zeer gemotiveerd zijn.
Bij de opleiding CTM staat de praktijk centraal. Zo krijg je de opdracht om een reis samen te stellen voor € 1.000,- per persoon. Heeft jouw team de beste reis? Dan voeren jullie de reis zelf uit. Leuk extraatje: in januari ga je een week lang met je klas op internationale studiereis op kosten van Tio.
De toeristische industrie is de grootste economische sector wereldwijd en heeft, mede dankzij de komst van internet, voortdurend specialisten nodig. Dat biedt mogelijkheden voor young professionals zoals jij. Exotische bestemmingen zijn voor steeds meer mensen bereikbaar en betaalbaar. Nieuwe bestemmingen moeten in kaart worden gebracht en reizen moeten worden afgestemd op de wensen van de klant van nu.
Je bent geïnteresseerd in nieuwe bestemmingen en andere culturen. Je deelt je eigen toeristische ervaringen graag met je klanten. Je bent communicatief en commercieel. En het leiden van je eigen team, dat is net iets voor jou.
Verder studeren? Kies na de opleiding Commercieel Toeristisch Management (CTM) de hbo-opleiding Internationaal Toeristisch Management (ITM) aan Hogeschool Tio. Met je diploma CTM op zak kun je de bacheloropleiding ITM in drie jaar halen. Voor excellente studenten bestaat zelfs de mogelijkheid om in het tweede jaar van de hbo-opleiding ITM in te stromen. In dat geval mag je je al naar twee jaar Bacherlor of Business Administration noemen.